Фотографії міст та областей України | Черновицкая

Черновицкая

Чернівецька область розташована на південному заході України в передгір'ї Карпат за течією рік Дністер і Прут, межує з Румунією та Молдовою.
Дата заснування області - 7 серпня 1940 року.
Адміністративний центр Чернівецької області - місто Чернівці (населення - 240,6 тис. чол., розташоване уздовж обох березів річки Прут).
У літописах XII в зустрічаються перші згадки про місто Чернівці.
У них повідомлялося, що на березі Прута побудована фортеця для захисту Галицько-Волинського князівства від набігів степових кочівників.
Площа області 8тис. кв.км (що становить -1,3% площі території України).
Чисельність населення - 922,8 тис. чол.
Більшу частину населення становлять українці (75%), румуни (12%), молдовани (7%), росіяни (4%), поляки (0,39%), білоруси і євреї (по 0,19%), цигани та ін .
 Територія Чернівецької області невелика за площею, проте відрізняється великою різноманітністю природних умов. Ділиться на 3 частини-рівнинну (між річками Дністер і Прут), передгірську і гірську. Гірська частина розташована в межах Покутсько-Буковинських Карпат.
Клімат помірно континентальний, досить м'який та вологий.
На Буковині широко розвинуті промисли по виготовленню виробів з дерева, килимів, вишивання.
На території Чернівецької області багато історичних та архітектурних пам'яток. Найбільш відомі з них - будівля Чернівецького університету та його ботанічний сад, Хотинська фортеця (XII-XVIвв), резиденція буковинських митрополитів (1864-82рр), Миколаївська церква (1607р), церква Різдва Богородиці (1767р.), Вознесенська церква (дерев'яна будівля, XVI ст.), а також печера «Попелюшка», що не має аналогів у Європі (довжина підземних галерей, в трьох ярусах, 150 км.).