Фотографії України | Луцький замок | Волынская область | пам'ятка, внутрішня, подвір’я, башта, Луцк, Луцкий, Любарта, Україна, архітектура, старовинний, древній, спорудження, стіна, укріплення, фортеця, замок

Фотографії України | Волынская обл. | Луцький замокФотографії України | Волынская область | Луцький замок | Луцький замок (або замок Любарта, Верхній замок) один з найкрупніших та старовинніших замків України. Цей замок є символом міста Луцьку та його головною пам’яткою. Перші згадки про цей замок з'явилися ще у 1075 р., як про укріплення яке витримало піврічну облогу Болеслава Хороброго.Першою будівлею замку було дерев'яне укріплення на замковому пагорбі.Проіснувало воно два століття, після чого у 1340 році на його місці звели більш міцну кам'яну споруду. Цю дату і вважають початком історії замку.Замінити дерев'яне укріплення кам'яним замком і зробити його своєю резиденцією вирішив литовсько-волинський князь Любарт Ліщинський, який одружився на волинській княжні Буші та прийняв православну віру. На його честь цей замок почали називати Любартовим.Луцький замок це одна з найвизначніших пам'яток архітектури та історії що відносяться до періоду Великого Литовського князівства, а також єдиний столичний державний замок в Україні.

Луцький замок

Луцький замок (або замок Любарта, Верхній замок) один з найкрупніших та старовинніших замків України. Цей замок є символом міста Луцьку та його головною пам’яткою.
Перші згадки про цей замок з'явилися ще у 1075 р., як про укріплення яке витримало піврічну облогу Болеслава Хороброго.
Першою будівлею замку було дерев'яне укріплення на замковому пагорбі.
Проіснувало воно два століття, після чого у 1340 році на його місці звели більш міцну кам'яну споруду. Цю дату і вважають початком історії замку.
Замінити дерев'яне укріплення кам'яним замком і зробити його своєю резиденцією вирішив литовсько-волинський князь Любарт Ліщинський, який одружився на волинській княжні Буші та прийняв православну віру. На його честь цей замок почали називати Любартовим.
Луцький замок це одна з найвизначніших пам'яток архітектури та історії що відносяться до періоду Великого Литовського князівства, а також єдиний столичний державний замок в Україні.